Rezultate FINALE Admitere Septembrie 2019 – Licență

Au fost publicate rezultatele finale ale admiterii la Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca – Sesiunea Septembrie 2019, la adresa: http://desinu.utcluj.ro/admitere_sept2019_rezfinale/

Aceste rezultate sunt finale, dar în cazul în care v-ați schimbat statutul, adică ați trecut de la taxă la buget, sau de la buget la taxă, sau din așteptare la taxă sau buget, atunci trebuie să CONFIRMAȚI. Confirmarea nu se face pentru o anume specializare, ci pe mod de finanțare, astfel:

– Dacă ați glisat de la taxă sau din așteptare la BUGET atunci confirmare înseamnă aducerea diplomei de bacalaureat și a foii matricole ambele în ORIGINAL (dacă le-ați depus în original la înscriere veți fi confirmat automat) până Joi, 19.09.2019 la secretariatul facultății (vezi harta).

– Dacă ați glisat de la buget sau din așteptare la TAXĂ atunci confirmare înseamnă plata taxei de 500 de lei ce reprezintă o parte din taxa de școlarizare, până Joi, 19.09.2019 la secretariatul facultății (vezi harta).

Mai multe detalii din sesiunea SEPTEMBRIE 2019 pe paginile de rezultate finale de mai sus, pagina de Rezultate, și pe pagina Cum se procedează?